3. Konferencja ,,Choroby jelita grubego''
W dniach 13 i 14 kwietnia 2023 roku w Krakowie odbywała się 3. Konferencja „Choroby jelita grubego”. W trakcie Konferencji dyskutowano w wielodyscyplinarnym gronie lekarzy na temat naszych obecnych i przyszłych pacjentów z chorobami jelita grubego, w tym z zakresu proktologii. Liczne spotkania specjalistów z różnych dziedzin – zarówno gastroenterologów, chirurgów i geriatrów sprawiają, że dzięki takim Konferencjom nie ograniczamy się tylko do swojego obszaru, ale widzimy to, co robią inni, i co mogą zaproponować chorym z problemami związanymi z jelitem grubym. Podczas 3 Konferencji „Choroby jelita grubego” poruszano zagadnienia związane z nowotworami jelita grubego, a także zastanawiano się, jakie stany są typowe dla chorych w wieku podeszłym i jak ich optymalnie leczyć. Poruszono także wiele problemów związanych z proktologią i oglądano liczne prezentacje wideo z zabiegów i procedur endoskopowych komentowane przez ekspertów zarówno z Polski jak i zagranicy.
Przedstawicielem Przychodni Specjalistycznej w Olsztynie podczas Konferencji był dr n. med. Konrad Wroński, który specjalizuje się w chorobach jelita grubego, a w szczególności schorzeniami proktologicznymi.
Obecnie nasza Przychodnia wykonuje dużą liczbę procedur proktologicznych takich jak: anoskopie, procto-sigmoidoskopie sztywnym wziernikiem, pobieranie wycinków z błony śluzowej odbytnicy do badań histopatologicznych, a także podwiązywanie hemoroidów sposobem Barrona.
Jeszcze w 2023 roku Przychodnia Specjalistyczna w Olsztynie planuje poszerzyć zakres usług medycznych związanych z proktologią. Wkrótce będziemy o tym Państwa informować.