Światowy Dzień Astmy
Drodzy Pacjenci, dziś chcemy Wam zwrócić uwagę na problem astmy. Z badań epidemiologicznych wynika, że objawy astmy występują u ok. 4 mln Polaków, ale tylko 2,2 mln wie o swojej chorobie i jest w procesie leczenia. Dlatego tegorocznych obchodom towarzyszy idea popularyzowania wiedzy na temat astmy, jej objawów i leczenia.
Wczesne rozpoznanie choroby, a następnie stosowanie się do wytycznych lekarskich pozwala nie doprowadzić do groźnych powikłań i zapewnić pacjentowi komfort życia.
Objawy astmy są dość charakterystyczne: to kaszel, świsty, duszności, nietolerowanie wysiłku. Mogą być one wywołane lub nasilone przez przeziębienia, grypę, zanieczyszczenie powietrza i dym papierosowy.
Bardzo częstą przyczyną astmy jest nieleczona alergia. Przy czym często rozpoczyna się do alergii, pokarmowej lub skórnej, która z czasem dotyka oskrzeli. Ze względu na czynniki środowiskowe alergia jest coraz częstszym problemem. Szacuje się, że Polsce jest 12 mln alergików.
W naszej przychodni mogą Państwo wykonać testy alergiczne.
W ofercie znajduja się m.in.:
- panel atopowy 30 parametrowy
- panel oddechowy 10 parametrowy
- testy do ilościowego oznaczania stężenia specyficznych IgE
- badanie IgE całkowite
- wykrywanie konkretnych alergenów IgE
Laboratorium czynne jest od
6.30 -15.00