Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki
Za nami uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.
To dla nas dzień szczególny, pełen wzruszeń. Pielęgniarki i pielęgniarze są na pierwszej linii frontu pracy z pacjentem. W naszej przychodni pracuje 18 osób wykonujących ten zawód. Trzeba zaznaczyć, że przez ostatnie dekady ta profesja bardzo mocno ewoluowała, przede wszystkim dzięki determinacji samych pielęgniarek i pielęgniarzy. Jak zauważyła Bogumiła Skurczyńska, pracująca Przychodni Specjalistycznej, pielęgniarka z 40letnim stażem:
„Dziś jest o wiele łatwiej, jest nowoczesny sprzęt, ale też koleżanki inaczej podchodzą do swojego zawodu, robią specjalizację, szkolą się w jednym kierunku, są samodzielnym, autonomicznym pracownikiem ochrony zdrowia”.
To możliwe dzięki wsparciu samorządu pielęgniarskiego, co podkreślała Maria Danielewicz, wiceprzewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych. Kiedy razem z wiceprzewodniczącą Bogumiłą Szumańska składała życzenia, dziękowała pielęgniarkom za ich determinację w rozwijaniu swoich zawodowych umiejętności.
Z kolei Beata Deka – dyrektorka Przychodni Specjalistycznej w Olsztynie podkreślała rolę miękkich kompetencji:
„To musza być osoby które maja odpowiednie cechy, takie jak wrażliwość , empatia, otwartość na drugiego człowieka, zrozumienie jego słabość”.
To zawód szalenie wymagający i grupa zawodowa zmagająca się z brakami kadrowymi. Dlatego, obecny na uroczystości, prezydent Olsztyna Robert Szewczyk podkreślał konieczność zapełniania luki pokoleniowej:
„Staramy się rozwijać, współpracować z uniwersytetem, rozwijać kierunki medyczne także pielęgniarstwo, aby być gotowym na wyzwania jakie stawia przed nami demografia”.
Gratulacje pielęgniarkom złożyła także wiceprezydentka Olsztyna Sylwia Rembiszewska-Piątek oraz Halina Ciunel reprezentującą Radę Społeczną Przychodni.
(see https://angular.dev/best-practices/security#preventing-cross-site-scripting-xss)